ClubPenguinTR.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ClubPenguinTR.com

Latest imagesAnasayfaAnasayfaGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

The Lord of the Rings Online

2 posters
YazarMesaj
Zuntard
Ninja
Ninja
Zuntard

Erkek Mesaj Sayısı : 7022

The Lord of the Rings Online Empty
MesajKonu: The Lord of the Rings Online   The Lord of the Rings Online Icon_minitimeC.tesi Nis. 10 2010, 19:56

Baştan söyleyeyim. Oyun paralı. Bu da Türk halkının %95'inin oyunu oynamamasına neden oluyor. Neden? "Öyle oyuna paramı vercem be. Nayt bedava, premium olsa bile ucuz, Metin 2, Recep 3, Ercan 6, Mehmet 9 gibi oyunlar bedava." Bu düşünceler gereksiz düşünceler. Oyuna para verilir, paşa paşa oynanır. Gayet de güzel oyun.

Efsane Lord of the Rings serisinin devamı için efsane bir oyun yapılmış, adı da "Lord of the Rings Online". Adından da anlaşılabileceği gibi oyun online, MMORPG. Kendinizi Orta Dünya'da hissetmek istiyorsanız oynayın, kaçırmayın derim.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]lotro.com/ adresinden kendinize 10 günlük bedava bir hesap açabilirsiniz. İstediğiniz kadar 10 günlük hesap açın ama devamı için para vermek gerekiyor.

Oyunda temel kitaplar ve bölümleri üzerine kurulmuş.
1.Kitap: 3.Bölüm: Aragorn'un Yolculuğu gibi.
Yani sizin asıl amacınız bu kitap-bölümleri bitirmek. Ama bunlarla oyun bitiyormu? Haaaayııııır. (İlkokulda derler ya hani böyle andımızda falan "Dooooooruuuuuyuum") Bu kitap-bölümleri yaparken arada binlerce değişik görev var. Bazen bir soylu olup vergi topluyoruz, bazen de köylünün birisine çiftliğinde yardım ediyoruz. Bu görevler sırasında da gerek kitapta olsun, gerek filmde olsun karakterlerle karşılaşıyoruz. Mesela Aragorn'la Prancing Pony'de (Türkçe'de Sıçrayan Midilli -bana berbat geldiği için Türkçesini söylemiyorum-) karşılaşıp biramızı yudumlamak mümkün.

Oyunda İnsan,Elf,Cüce,Hobbit ırklarından birisini seçerek başlıyoruz.
*10.seviyeye ulaştığımızda kötü ırk da seçebiliyoruz ama sadece PvP amaçlı, Ork,goblin vs. vs.
Bu ırklarla kendi bölgelerinde başlıyoruz, mesela elf seçersek goblin istilasından kurtulup yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuzda bize çeşitli karakterler yardım ediyor, ünvanlar alıyoruz, diğer ırklarla dostluk kuruyoruz ve bazı birliklerle de dostluk kuruyoruz. (mesela Silvan elfleri)

Çoğu MMORPG'de olduğu gibi yeteneklerimiz ve bir de klasımız var. Kaptan,Şampiyon,Ozan (Captain,Champion,Bard) gibi klaslar var. Yeteneklerimiz de bu klaslara göre değişiyor. Mesela şampiyon yaratıkları kendine çekerek partideki diğer elemanları kurtarıp "tank" görevi görüyor. Ozan ise bildiğin "sağlıkçı."

Kesinlikle oynanası bir oyun, uyduruk metin2'ye benzer bir yanını bulursanız haber verin iletelim düzeltsinler böyle bir oyunu metin2ye benzetip adını kirletmek uygun olmaz.
Straf
Ninja
Ninja
Straf

Erkek Mesaj Sayısı : 8495
Mesajı : There's always hope!

MesajKonu: Geri: The Lord of the Rings Online   The Lord of the Rings Online Icon_minitimeCuma Nis. 16 2010, 19:04

Bende bu oyunun paralı olduğunu öğrendiğimde 2 günüm boşa gitti.Bi download launcherı buldum 851.000 Mb.Hiç indirmedim direk kaldırdım Launcherı [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Zuntard
Ninja
Ninja
Zuntard

Erkek Mesaj Sayısı : 7022

MesajKonu: Geri: The Lord of the Rings Online   The Lord of the Rings Online Icon_minitimePaz Nis. 18 2010, 21:41

Zaten Türkiye'de yaşam standartları belli, o yüzden %95'lik kesim oynamaz dedim, 1-orada belirttiğim neden 2-yaşam standartları.
Ama yinede oynanası bir oyun.

The Lord of the Rings Online
1 sayfadaki 1 sayfası