ClubPenguinTR.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ClubPenguinTR.com

Latest imagesAnasayfaAnasayfaGaleriAramaKayıt OlGiriş yap

Club Penguin Detaylı Tanıtım...

5 posters
YazarMesaj
RedWhite
Dahi Penguen s1
Dahi Penguen s1
RedWhite

Erkek Mesaj Sayısı : 1127
Oyundaki Nicki : Aciyo0o
Takıldığı Mekan : Summit/Heryer
Mesajı : Harikayım

Club Penguin Detaylı Tanıtım... Empty
MesajKonu: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimePerş. Eyl. 18 2008, 16:27

Club Penguin Disney'in yaptığı multiplayer oyundur. Bu oyunda kendi penguenini yönetiyorsun.Yarışmalar ve oyunlar kazandıkça paran artıyor , bu paralarıda eşya almak için kullanılabiliyorsun.Bu oyunu oynayabilmek için ya ücretsiz ya da premium(ücretli) üyelik olması gerekmektedir.Üye olduktan s.oyunda "Coins for Change" adlı bir yardım kampanyası başlatılmıştır.Sanal paralar gerçek paraya dönüştürülerek yardıma muhtaç insanlara bağışlanmıştır.[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Penguininiz

Pengueninizi yazıp, tekrar ediyoruz.Altıncı sayfa da standart safe-chat parasız ultimate safe-chat ise parasız anlamına geliyor,istediğimizi tıklıyoruz.Yedinci sayfada e-mailimizi yazıp (yahoo veya hotmail) tekrar ediyoruz.Sekizinci sayfada yaptığımız işlemlerin onayı çıkıyor.E-maila gelen aktivasyon kodunu [[1]] da start butonuna bastıktan sonra üye olduğumuz bilgileri yazıyoruz.Bir site çıkıyor ve sarı boşluğa aktivasyonu yazıyoruz.Aktivasyom e-mailınıza gelmemişe yukarıda olan"E-mail" yazan kutuya e-mailımızı yazıyoruz.Bundan sonra oyun başlıyor.
Pin : Oyundaki penguen resminin sol üst köşesine koyabildiğin küçük simge veya eşyalardır.
Puffle: Club Penguen'e özgü tüylü küçük bir hayvandır.
Ajanlık: Bu oyunda oyuna gireli 30 gün olmuşsa ajan olma şansın vardır.Ajan olmak için önce soruları cevaplandırırsın sonra görevleri yaparsın. Ajanlar oyundaki insanları koruma görevindedir.Ajanlıkta sana verilen görevleri yaparsın. Ajanlık sorularını şu şekilde cevaplayın:
AJAN OLMAK: Kaç Günlük Olduğunuzu Öğrenmek İçin Oyuna Giriş Yapın. --- Sağ Alt Bölümde Soru İşaretine Basın "(xx) Days Old Diyecek". 30'u Geçtiyse Sağ Üst Köşedeki M Butonuna Basın. --- Become A Secret Agent Butonuna Basın. --- Sorulara Şu Şekilde Cevap Verin: The Honest --- Being mean or rude --- Report them --- Saying their address --- I want to keep Club Penguin Safe --- I want to help other penguins

Tur görevlisi: Oyuna gireli 45 gün olmuşsa tur görevlisi olursunuz. Bunun için soruları cevaplandırman lazım.Soruları doğru cevaplandırdıktan sonra insanları tura davet edebilirsiniz.
Kaptan Rockhopper: Oyundaki şehrine gemisiyle beraber sık sık uğrar ve bedava eşyalar dağıtır.Uğradığı zaman gemisini The Beach'te görebilirsiniz.Kitapları Book Room'da bulunur.
Club Penguin Marathonu: Ağustos 2008'in sonunda görülen bir olaydır. Kazanırsanız "Altın Madalya" veriyorlar.

ClubPenguin'deki Mekanlar [değiştir]

Odalar ve orjinal isimleriOyunlarDiğer Odalar
Şehir merkezi (The Town)Beans (Coffee Shop), Mancala (Book Room), DJ3K (Night Club), Thin Ice (Dance Lounge), Astro Barrier (Dance Lounge)Coffee Shop (Book Room), Night Club (Lounge), Gift Shop
Plaza (The Plaza)Puffle Round-Up (Pet Shop), Pizzatron 3000 (Pizza Parlor)Pet Shop, The Stage, Pizza Parlor
Koy (The Cove)Catchin' Wavesyok
Orman (Forest)yokAğaçev (Mayıs 2008 Ortaçağ partisi süresince)
Kar Kalesi (The Snow Forts)yokSoccer Pitch
The DockHydro-Hopperyok
Kumsal (The Beach)Hazine Avı (Captains Quarters) (yalnızca Rockhopper ziyarete geldiğinde), Jet Pack Adventure (Beacon)Migrator (Rockhopper'ın gemisi)(Ship's Hold, Crow's Nest and Captain's Quarters), Lighthouse (Beacon)
Ski VillageIce Fishing (Ski Lodge)Ski Lodge, Sport Shop
MountainSled Racingyok
The Dojoyokyok
Maden (Mine)Cart SurferMağara
Buzdağı (Iceberg)Aqua Grabberyok
Rockhopper'ın gemisi (yalnızca Rockhopper'ın ziyaretlerinde)Hazine Avı (kaptanın kamarasında)Captain's Quarters, Ship Hold, Main Deck, Crow's Nest
Ağaçevi (Mayıs 2008 Ortaçağ partisi süresince)yokyok
Oyunda parti olursa bu mekanların görünüşü değişebilir, hatta yeni mekanlar eklenebilir.
Feyza İrem
Dahi Penguen s1
Dahi Penguen s1
Feyza İrem

Kadın Mesaj Sayısı : 940

MesajKonu: Geri: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimePerş. Eyl. 18 2008, 16:32

Daha önce okumuştum bu yazıyı ama emeğe saydı saol :ys:
Unexpected*
Süper Penguen s1
Süper Penguen s1
Unexpected*

Erkek Mesaj Sayısı : 530
Oyundaki Nicki : Ozgur996

MesajKonu: Geri: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimePerş. Eyl. 18 2008, 17:37

Alta kaynağı yazmayı unutmuşsun. :Srtn:
# Falling Down
Ninja
Ninja
# Falling Down

Kadın Mesaj Sayısı : 5996
Oyundaki Nicki : redcindirell

MesajKonu: Geri: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimePerş. Eyl. 18 2008, 17:38

Okudum, sağol.. Vikipedi den mi? :hh:
http://mileycyrusfan.niceboard.net/
GLADYATÖR
Dahi Penguen s3
GLADYATÖR

Erkek Mesaj Sayısı : 1926
Oyundaki Nicki : fbhalilfb
Takıldığı Mekan : town

MesajKonu: Geri: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimePerş. Eyl. 18 2008, 17:40

süper yapmışsın eline sağlık
RedWhite
Dahi Penguen s1
Dahi Penguen s1
RedWhite

Erkek Mesaj Sayısı : 1127
Oyundaki Nicki : Aciyo0o
Takıldığı Mekan : Summit/Heryer
Mesajı : Harikayım

MesajKonu: Geri: Club Penguin Detaylı Tanıtım...   Club Penguin Detaylı Tanıtım... Icon_minitimeCuma Eyl. 19 2008, 10:57

Evet vikipediden çok iyi tanıtıyor...

Club Penguin Detaylı Tanıtım...
1 sayfadaki 1 sayfası